Bence

Bırak. Gitsin.

Yalnızsın. Bir tek sen varsın.  Bir tek sen. Başka kimse yok. Bu dünyada senden başkası yok.  Bakman gereken, araman gereken, kavuşman gereken, sevmen gereken, şefkat göstermen gereken, bilmen gereken, anlaman gereken. Bir-tek-SEN-varsın.

Dünyayı, insanları, kültürleri, kimin neyi niye yaptığını, kimin seni sevdiğini ya da sevmediğini, kimin mutlu ya da mutsuz olduğunu, kimin ne istediğini, ne söylediğini, içinde ne beslediğini. Bırak. Bırak hepsi kendi anında, alanında, gerçekliğinde olsun ve bitsin. Bırak. Bitsin. Gitsin.

Sen içinde ne beslediğini biliyor musun? Neleri barındırdığını bedeninde, zihninde, ruhunda? Mutlu ya da mutsuz mu olduğunun farkında mısın? Evetse cevabın, bunun nedeninin farkında mısın? Biliyor musun ne istediğini? Biliyor musun en sevdiğin yanını? Peki ya sevmediğin yanlarını? Biliyor musun en sevdiğin yanının bütünün olabileceğini? Tamamen, her şeyinle, bütün o “yanların”la kendini sevebileceğini bir gün?

Şimdi, şu an başlasan; sadece buna odaklansan, sadece kendini her yanınla sevmeye, her yanını sevmeye, hayatında ilgilenecek senden başka biri kalır mı sence? O sevmediğin her bir yanını bir bir görmeye, anlamaya, affetmeye ve sevmeye çalışmak.. Ne kadarını alır biliyor musun kalan ömrünün? Tamamını. Yaptığın ve yapacağın, olduğun ve olacağın her şeyi sevebildiğinde ayrılmaya söz verdiğinde kendine bu dünyadan, kalan ömrün sadece kendini sevmeye adayarak geçecek.. Yaptığın her şeyde, yemek yerken, çalışırken, okurken, dans ederken, spor yaparken ya da yapmazken, sohbet ederken, çay içip denize-dağa-insanlara bakarken, düşünürken, düşünmezken..  Her an, her dakika, her gün.. Kendini görerek, anlayarak, sarıp sarmalayacak kişinin bir tek kendin olduğunu fark ederek ve her defasında severek, olmayınca bir daha deneyerek..

İşte o zaman cevabını verebilirsin “Ben Kimim?” sorusunun! Dürüstçe!  O zaman kendinden bile gizlediğin “yanların”, kızdığın, istemediğin, direndiğin, reddettiğin tek bir şey bile olmayacak. O zaman sadece SEN olacak, o zaman BEN olacak, o zaman BİZ olacak! O zaman farklı ama aynı olacağız.  O zaman dokunduğun yer acımayacak, o zaman her anını neşe kaplayacak, o zaman neşe dolu o anlar olacaksın, SEN bu cevabı sadece ve sadece kendine vermen gerektiğini o zaman anlayacaksın!

Uykusuz gecenin sonunda, dolup taşan, bana kalan bu: Ben kimim?

Sevgiyle

ayferanim

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s