Bence

Hafiflik

Bir yazı yazmışım zamanında.. temizlik yapmışım resmen.. zamanın birinde bir yerlerde küsen bi çocukla barışmışım.. okuyana saçma gelir belki ama bana her seferinde başka bir güzel geliyor..

hatırlıyorum o gün nasıl oturduğumu yazmaya.. içimde bir şeylerin fırtınası kopuyor, kendi kendimle savaşıyorum. bir yanım yok öyle değil diyor, diğer yanım ispatıyla birlikte evet öyle sen daha kendini kandır diyor, saatlerce sürüyor bu kapışma.. sonra sakinlediğim bir anda o küsen çocuk düşüveriyor aklıma.. öylece bankta otururken, orada sanki.. yanına gideyim derken karanlık basıyor, küçücük karanlık bir odada buluyorum onu ve öyle başlıyor süreç.. konuşuyorum, konuşuyorum, bakıyorum her mimiğine, kirpiğinde kalmış göz yaşına, büktüğü dudağına, yaramaz bakışlarına, küçücük ellerine, ipek saçlarına baktıkça daha çok seviyorum, daha çok sarasım, sokasım geliyor içime.. seviyorum, ben sevdikçe daha da parlıyor, tamamlıyor bendeki yerini..

işte ben artık ne zaman sıkılsam, ne zaman kapışsam kendimle böyle büyük büyük bu oluyor.. zamanın birinde bir yerlerde karanlık bir odada kalmış, küsmüş çocuklardan biri beni buluyor.. gel diyor al beni buradan artık, vakti geldi.. çok kaldım, sıkıldım.. pat diye beliriveriyor öyle.. kapıyı bir kere açtıysam demek, hepsi sırasıyla çıkmak istiyorsa artık.. konuşup halleşmek zor geliyor bazen, o güzelliği orada öyle görmek.. ama halleştikten sonra da hissedilen hafiflik çok başka oluyor.. sanki halat bağladığın bir taşı bir yerde bırakıp, yıllarca belinde o halatla yürümeye çalışmıssın ve sonunda ipi çözmüşsün gibi.. bir boşluk, bir hafiflik, bir rahatlama..

oluyor mu size de öyle? birden geliveriyor mu aklınıza bir yerlerde bıraktığınız çocukluğunuz?

belki oluyordur.. oluyorsa benden selam söyler misiniz küçüğe?

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s