Bence

İyi ki doğmuş! 

İyi ki doğmuş dedikleriniz vardır di mi? Benim var! Hem de çok!

Bugün çok çok çok sevdiğim birine doğum günü için bir video hazırlarken dedim ki: “hayatıma girdiği ve yolumuz kesiştiği için derin şükran duyduğum nadir insanlardansın.” Sonra göndermeden bi izleyeyim dedim. Farkına vardım ki ben hayatıma giren herkesle yolum kesiştiği için şükrediyorum.. Tabii ki çok daha fazla mutlu olduklarım var hayatıma girdikleri için ama herkesin hayatıma yaptığı dokunuşa minnettarım ben.. Bugünkü beni şekillendiren, şu anı bu hislerle ve tatla yaşamama vesile olan her bir ruha şükürdeyim..

Hepimiz bir şeyler yaşıyoruz ve yaşatıyoruz birbirimize.. Aynıyız hepimiz özümüzde, affetmek ne ki?

E beni üzenler, kızdıranlar, bir süre her aklıma geldiğinde öfkelenmeme sebep olanlar, acıyla andıklarım yok mu? Var tabii ki! Ama her deneyim sonunda öğrendiklerimi fark edince geçiyor öfkesi, acısı, üzüntüsü birer birer.. Başka türlü öğrenemeycekmişim demek ki demek yetiyor hepsine..

Affetmek değil de bu, anlamak belki niye yaşadığını yaşadıklarını.. Affetmek bi böyle kibirli gibi geliyor bana, hepimiz bir şeyler yaşıyoruz ve yaşatıyoruz birbirimize.. Aynıyız hepimiz özümüzde, affetmek ne ki? Anlamaya çalışmalı yaşadıklarını, deneyimlerini, anlamsızlık girince işin içine karışıyor işte duygular. Haksızlık yapıldığını düşünüyoruz bize bazen, yeterince iyi olmadığımızı bazen ya da layık olmadığımızı gibi.. Ama fark edince deneyimin bize öğretmeye çalıştığı şeyi kalmıyor bi ağırlık yaşadıklarımızla alakalı, anlıyor, alacağımızı alıyor ve yürüyoruz.. Bir yerlerde bıraktığımız parçaları toplamak gibi, daha bir tamamlanmış, daha bir bütünlükte devam ediyoruz..

Sildim tabii ki videoyu, başka bir tane çektim.. Nadir değil şükrettiklerim çünkü, neşeyle, coşkuyla andıklarım çok ayrı ama şükrettiklerim sayıca çok fazla.. Bunu fark etmek büyük hafiflik..

Neşeyle, coşkuyla andıklarımızın onuruna olsun bu yazı da..

ayferanım

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s