Bence

Kanaat et evladım!

Aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz demiş büyükler..

Geçenlerde aklıma geldi bu söz. Onun hemen sonrasında da son dönemde hep okuduğum/gördüğüm bir söz: Olaylara ve insanlara yaklaşımını değiştirdiğinde, her şey değişebilir.

Şimdi diyebilirsiniz bu ikisinin ne alakası var birbiriyle.. aydınlanma yaşadığımı söyleyebileceğim bir andır bu iki sözün arasında bağ kurduğum an.

Aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz..

Bu sözü okuyunca nasıl bir his geliyor, ne düşünüyorsun ya da?  Azla, elimde ne varsa, payıma ne düşüyorsa yetineyim, elimdekilere tutunayım aman onları da kaybetmeyeyim düşüncesiyle yokluk hissi mi? Yoksa sahip olduğum her şeye şükrediyorum, aldığım nefese, evime, arkadaşlarıma, cüzdanımdaki parama, sağlığıma, işime, gardırobumdaki kıyafetlerime, şansıma ve daha bir çok şeye şükran duyuyorum ve daha fazlasına da açığım düşüncesiyle aslında ne kadar çok şeye sahip olduğunun bilinciyle ferahlık ve bolluk hissi mi?

Ben yaklaşımımı değiştirdiğimde her şey gerçekten değişebilir.Test edildi, onaylandı! 😎

Bu sözü kim söylediyse ilk, neden ve ne hisle söylediği değişebilir tabii ki. Ama ben neresinden bakıyorum? Benim söze yüklediğim anlam ile birbirinin zıttı iki duygu hissettirdiğini o kadar net bir şekilde gördüm ki, ne kadar basit olduğuna şaşırmadan edemedim..  E ben bunu 30 senedir annemden yokluk hissiyle işitiyorum, baktığım yeri değiştirdiğimde benim için anlamının nasıl birden değiştiğini görmek, son dönemde okuduğum/duyduğum dediğim sözünün hem çok basit, hem de çok sağlam bir ispatını durup duruken deneyimlemek ilginç oldu.. Ben yaklaşımımı değiştirdiğimde her şey gerçekten değişebilir, test edildi, onaylandı! 😎

Buna diyorum ben işte farkındalık, aydınlanma diye.. Bir an durup farketmek nereden baktığını olaylara, kişilere.. Nereden bakıyorsun yaşadıklarına, başına gelenlere, vereceğin kararlara, hayatındaki insanlara? Geçmişinde olumsuz olarak nitelendirdiğin bütün deneyimlerinin sen bakışını değiştirdiğin anda hepsinin sende yarattığı duygunun birden değiştiğini düşünsene! Hoop diye!

Bu küçük bir şey tabi, okuyunca sana göre önemsiz belki.. Ama bir noktadan başlayıp, yavaştan tüm hayatına yaydığında bu farkındalığı değişimi deneyimlememek mümkün değil bence.. O gün bugündür bakıyorum kızgınlıklarıma, üzüldüklerime, bir bir değişiyor hislerim, gün gün hafifliyorum… Biraz egzersiz lazım sadece, azıcık da özen ve dikkat..

Her günü bir öncekinden daha hafif geçirmeniz dileğiyle..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s