Bence

Metrekare Hesabı

Kişiye özel alan.. ne kadar önemli.. kendi alanına sahip olmak, rahat olabileceğin bir yerinin olması.. bölünme olmadan, şununla ilgilenseydim manipülasyonu yaşamadan, sadece kendinle kalabileceğin, kendini dinleyebileceğin bir alan..17 yaşımda ayrıldım ben evden, üniversite için.. o yaşımdan beri de hep kendime ait alanım oldu.. kendime ait odam, sonra evim, sonra yine odam.. artık biliyorum ne kadar kıymetli olduğunu, ama o zaman umursamazdım.. hep yanımda birileri olsun isterdim, ev/oda arkadaşı pek cazipti.. hep gezelim, sohbet edelim, gırgır yapalım. 🙂

orada tek başına kaldığın alanları yapayalnızlık olarak değerlendirmek, sıkılmak, sürekli kendini meşgul edecek bir şeyler bulmak, arkadaşlarını çağırmak.. içtiğinin, yediğinin, sohbetin, dertleşmenin, kavganın hep orada yapılması.. ne olursa olsun farketmez, bir şey yapmak ama inatla yalnızlıktan, kendini dinlemekten kaçınmak..

yalnızken kendine dönüyor insan, yalnızken ne hissettiğini anlayabiliyor, yalnızken düşüncelerini bir düzene koyabiliyor, yalnızken kendini bulabiliyor.. sürekli kaçınılan şey belki de kendini bulmak.. o ana kadar sana gösterilenden uzaklaşıp, kendine, gerçeğine ulaşmak.. kendi kendine kalırsan belki aslında olmak istediğin yerin orası olmadığı fısıldanacak belki kulağına, yanında olmasını istediğin kişinin bilmem kaç senedir birlikte olduğun kişi olmadığı ya da, içinde bulunduğunun arkadaş grubunun seni hiç beslemediği belki de, için cayır cayır yanan arzuyu açığa çıkarıp sen buraya bunun için geldin diye aklını karıştıracak olamaz mı?

en çok korktuğummuş kendimi bulmak, şimdi ise en çok istediğim.. ne için buradayım ben sorusu, kimim ben sorusu? o kadar uzun zaman oksijensiz bırakmışım ki içimde yanan ateşi, neresinden yaksam tekrar diye bakınıp duruyorum bir süredir.. küsmez o bilirim ama ben dinlemeyi unutmuşum, hatırlamaya çalışıyorum.. ya da hatırladığım doğru mu diye emin olmaya..

sahip çık alanına, hayallerine, sevdiğin her şeye. en başta da kendine..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s